alkohol na wesele

Dla wielu Polaków wesele bez alkoholu, to nie wesele. Nie da się ukryć, że lubimy się bawić w towarzystwie wysokoprocentowych trunków, więc gdy sami wchodzimy w rolę organizatorów ważnego przyjęcia, jakim jest wesele, zazwyczaj już na wstępnym etapie planowania przyjęcia, myślimy o tym, ile alkoholu na wesele powinniśmy zamówić oraz jaki powinien to być alkohol

Pamiętaj, żeby nie brać sobie za bardzo do serca modnych internetowych kalkulatorów, które teoretycznie mają za zadanie wyliczać optymalną ilość trunku na jedną zaproszoną osobę. Nie musimy wcale zakładać, że na jednego gościa ma przypadać jedna półlitrowa butelka wódki. To my sami najlepiej znamy swoich bliskich i wiemy, ile alkoholu są w stanie wypić, a także jak prawdopodobnie będą zachowywać się na naszym przyjęciu i co dokładnie będą pić, bo niekoniecznie musi być to wódka.

Ile wódki na weselu?

Zwróć uwagę na to, czy ktoś z zaproszonych osób nie zrezygnował już z udziału przyjęcia, czy niektóre panie są w ciąży albo będą karmić swoje dzieci piersią. Ostatnio modne jest ograniczanie używek, a nawet całkowita abstynencja, więc istnieje możliwość, że niektórzy celowo zrezygnują z picia i będą wybierać trunki bezalkoholowe. Pozostali mogą za nimi podążyć, lub – nie chcąc odstawać od reszty – spożyć mniej alkoholu, niż mają w zwyczaju.

Jaki alkohol na wesele?

Odpowiedź na pytanie, jaki alkohol na weselu sprawdzi się najlepiej, nie zawsze brzmi: „wódka”. Jeśli szykujesz eleganckie przyjęcie w kameralnym gronie i zamierzasz podać kilka restauracyjnych dań, zamiast serwować wszystkim szwedzki stół, mile widziane będzie dobrej jakości wino albo drinki. Choć oczywiście to ty masz prawo zadecydować o tym, czym chcesz poczęstować gości.

Pamiętaj, że pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Skoro wszyscy radzą sobie z organizacją wesela, ty również sobie z nią poradzisz, a wbrew pozorom to, ile alkoholu na wesele przygotować, nie ma aż tak dużego znaczenia i jest to nieznaczny szczegół, którym nie powinniśmy się stresować.

Alkohol na wesele: (c) AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Kiedy kupić wódkę na wesele
> Barman na wesele
> Ciekawostki o koniaku