czekoladki dla gości wesela podziękowanie wesele

Podziękowanie dla gości wesela – może czekoladki?

Można się z tym zgodzić lub nie, ale drobne upominki dla gości są nieodłączną częścią niemal każdego wesela. To po prostu miłe, gdy dziękuje się bliskim osobom za ich obecność, za otrzymane od nich prezenty, a przede wszystkim za to, że wspólnie z nimi można dzielić piękne chwile życia. Podziękowania dla gości zazwyczaj przyjmują postać drobnych materialnych podarunków. Bardzo dobrze w tej roli wypadają uniwersalne i jednocześnie eleganckie czekoladki, a zwłaszcza wyroby czekoladowe, wykonane z gatunkowej czekolady (np. czekolady belgijskiej, uchodzącej za jedną z najlepszych na całym świecie)

Czekoladki dla gości wesela

W przypadku zdecydowania się na praliny, warto postawić na ich mały zestaw, składający się np. z trzech lub czterech oddzielnych czekoladek, które zostaną umieszczone wspólnie w małym pudełeczku lub które ustawi się na sobie i przewiąże wstążką. Wszystkie praliny dla gości mogą zostać ozdobione napisami, obrazkami lub innymi jadalnymi motywami. Może to być symbol związany z weselem. Czekoladki czasami układa się w taki sposób, aby tworzyły jakiś napis albo po prostu pokazywały inicjały pary młodej lub też inicjały samych gości.

Tabliczki czekolady

W przypadku gdy zaproszonych osób nie ma aż tak dużo, a za to większy jest określony budżet na słodkie podziękowania dla gości, zwykłe zestawy pralin lub pojedyncze pralinki warto zamienić na prawdziwe czekoladowe telegramy.

Całe duże tabliczki tworzące zjawiskowe napisy, podkreślające rangę wydarzenia, robią furorę i występują w roli uroczych i bardzo gustownych podarunków. Telegramy wykonywane są z różnych odmian czekolady, choć największą popularnością cieszą się te na bazie czekolady mlecznej lub czekolady białej. Czekolada gorzka bądź deserowa może okazać się lepszym wyborem dla osób starszych albo tych, którzy są na diecie lub po prostu starają zdrowo się odżywiać.

A może pralinki jako podziękowanie dla gości?

Ostatnią grupę czekoladowych mini prezentów stworzą subtelne pojedyncze pralinki. Ponieważ występują solo, same w sobie muszą stanowić kompletny i pełnowartościowy podarunek. Dlatego muszą i świetnie wyglądać, i wspaniale smakować.

Gustowne czekoladki dla gości weselnych wykonuje się np. z białej czekolady, której wnętrze tworzone jest przez pyszne wiśniowe nadzienie z małym dodatkiem alkoholu, a wierzchnia warstwa zostaje obsypana drobnymi orzeszkami i jadalnym złotem. Każda pralinka trafia do kartonowego eleganckiego pudełeczka, które przewiązuje się małą wstążeczką. Takie prezenty dla gości weselnych są małe, ale robią wrażenie.

Czekoladki: (c) AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Słodkości na wesele
> Powitanie chlebem o solą