ile kosztuje zespół na wesele

Jeśli wesele, to także muzyka i taniec. Jeśli gości ma być wielu (bo to nie jest skromne przyjęcie weselne) – muzyka do tańca musi być. W zależności od preferencji pary młodej i zaplanowanego budżetu (możliwości finansowych), można zaprosić DJ-a grającego muzykę „Z puszki” (będzie taniej) lub kilkuosobowy zespół muzyczny grający na żywo. Ile kosztuje zespół na wesele 2024 i 2025? Oto kilka istotnych informacji

Zespół weselny – ile będzie kosztować?

Więcej członków zespołu – to mniejsza kwota dla każdego. Zarobioną kwotę muzycy muszą podzielić między siebie, według wcześniej uzgodniowego schematu. Często kwota jest dzielona po równo, oczywiście już po odjęciu poniesionych kosztów (np. dojazdu). Jedno jest pewne: najprawdopodobniej zespół 3-osobowy zażyczy sobie mniejsze honorarium, niż 5-6 osobowy.

Ale nie jest to regułą. Po prostu im lepszy, bardziej znany i rozchwytywany team muzyków weselnych, tym więcej organizator wesela musi zapłacić. I z roku na rok, wysokość honorarium zespołu zazwyczaj rośnie, z powodu inflacji i nie tylko.

Ile konkretnie trzeba zapłacić za granie muzyki na żywo na weselu? Ile za muzykę nazajutrz, na poprawinach? Poniżej wybrane wypowiedzi par młodych, które podzieliły się w Internecie informacjami na ten temat.

Ile kosztuje zespół na wesele? Przykładowe ceny

– 5500 zł za 4-osobowy zespół.
– 6000 zł + nocleg. Cena za wesele + poprawiny.
– 10.000 zł – zespół 5-osobowy, bez poprawin.
– 8000 zł za zespół 6-osobowy.
– Na 2025 rok będę mieć zespół 4-osobowy za 11.500 zł.
– 15.000 zł – cena bez poprawin.

I jeszcze taka sugestia jednej z osób: – Jak robisz wesele, to na zespole nie oszczędzaj. Dobry zespół się ceni.

ile kosztuje zespół na wesele
Ile kosztuje zespół na wesele 2024? Cena zależy od kilku spraw

Muzyka na weselu – podsumowanie

Jak widać, ceny są różne i zależą od wielu spraw, niekoniecznie od regionu Polski, gdzie odbywa się wesele. Choć poniższa kwota w zestawieniu się nie znalazła, rozpiętość ceny za wynajęcie zespołu na wesele obecnie (rok 2023 / 2024), zaczyna się od 3500 zł i (prawdopodobnie) kończy na 18.000 zł. Różnica 5-krotna. Najniższe kwoty dotyczą zespołów początkujących i raczej niezbyt dobrej klasy oraz niedużym doświadczeniu. Kwota wyższa – odwrotnie, dotyczy zespołu doświadczonego, rozchwytywanego i oferującego wysoką jakość granej muzyki.

Czy trzeba się temu dziwić? Wszystko ma swoją cenę (rynkową cenę), a podmioty działające na rynku weselnym od dawna, mające dużo rezerwacji w kalendarzu, są po prostu droższe. Podobnie ma się z fotografami pracującymi na weselach. Ich ceny też są różne, bo też i opcje których życzą sobie klienci (zakres usług) jest różny. Także innych weselnych usługodawców. Podpowiem, żeby nie wybierać według (najniższej) ceny. Warto porównać oferty, sprawdzić co usługodawca oferuje za konkretną cenę.

Ile kosztuje zespół na wesele: (c) WeselnyBywalec z AtrakcjeWeselne.com

Zobacz też:
> Karykaturzysta na wesele
> Kiedy wręczyć zaproszenia ślubne