jesień wesele jesienią

Ślub i zwieńczające go przyjęcie weselne, to wyczekiwane i wyjątkowe momenty w życiu zakochanych par. Jeśli chodzi, o organizację takiego wydarzenia, istotny jest niemal każdy szczegół. Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy, podjąć jest termin. Wiele par decyduje się na ślub w sezonie letnim. Moment wydaje się idealny przede wszystkim ze względu na sprzyjającą pogodę, choć i latem może ona płatać figle. A może zorganizować wesele jesienią?

A może wesele jesienią?

Kiedy, jeśli nie latem, najlepiej zorganizować wesele? Nie ma tu jednej, oczywistej odpowiedzi. Nasz klimat jest zmienny i serwuje nam cztery zupełnie inne pory roku. Każda z nich na swój sposób jest magiczna. Niektórzy decydują się zorganizować swoje wesele jesienią. Pora roku często niedoceniona, lecz z pewnością barwna i romantyczna. Dlaczego jeszcze jesień jest dobrą porą na ślub i wesele?

Jesień – pora roku z nutka romantyzmu

Jesień to pora, która pozwala nieco zwolnić. Wprowadza nas w bardziej nostalgiczny nastrój. W przyrodzie to okres przechodzenia w spoczynek zimowy drzew, objawiający się zmianą barw liści. To też okres, kiedy dojrzewa wiele owoców. Jesień bywa słoneczna i zachwycająca, a czasem pochmurna, a tym samym nieco bardziej ponura i tajemnicza. Jest pełna kolorów: jej barwy to przede wszystkim żółty, pomarańczowy, czerwony i złoty. To moment, kiedy wyraźnie skraca się dzień, ustępując dłuższym wieczorom.

Wszystkie te jesienne cechy mogą doskonale sprzyjać organizacji wesela. Otoczy ona całe wydarzenie swoimi kolorami i wyjątkową aurą. Mimo, że ta pora następująca po lecie już chłodniejsza, kryje w sobie jakieś niezwykłe ciepło. Dzięki temu może stanowić wspaniałe tło do przeżywania ważnych życiowych momentów.

Jesienne wesele

Jesienne wesela często aranżowane są na styl rustykalny, który doskonale sprawdza się o tej porze roku. Jest luźny, przytulny i nawiązuje do wiejskiej sielanki. Zdecydowanie sprzyja dobrej zabawie. Charakteryzuje się stonowanymi kolorami, bogactwem kwiatów i dodającymi klimatu girlandami. Świetnie uzupełnią go jesienne dekoracje z liści, jarzębiny, czy też drewna.

Powodem do organizacji wesela właśnie jesienią może być również fakt, że jest to pora, kiedy niewiele się dzieje w świecie rozrywki. W zasadzie mamy za sobą sezon koncertów i festiwali. Pozostaje też sporo czasu do Sylwestra i karnawału. Z pewnością łatwiej trafić wówczas też na wolny termin sal weselnych niż w wiosną, czy latem. Dzięki, temu twoja rodzinna impreza ma szanse stać się dla wielu gości jedyną i wyczekiwaną imprezą sezonu.

Wesele jesienią: (c) Atrakcje weselne.com / GT

Zobacz też:
> Opiekunka do dzieci na weselu
> Podziękowanie dla gości weselnych