przedślubny stres wesele panna młoda ślub

Radzimy co zrobić, aby przedślubny stres dał się jak najmniej we znaki

Ślub i wesele są bardzo ważnym i wyczekiwanym momentem. Złożenie przysięgi miłości i wierności przy świadkach i w obecności rodzin oraz przyjaciół jest niezwykle wzruszającą chwilą. Niewątpliwie każdej młodej parze zależy, by była to chwila piękna i zapadająca w pamięć. Tak wyczekiwany moment poprzedzony wielkimi przygotowaniami zawsze wpędza w większy lub mniejszy stres. Nerwy przed ślubem mogą udzielić się zarówno przyszłej żonie, jak i mężowi. Zazwyczaj okazują się niepotrzebne.

Ogromne emocje potrzebują wyładowania

Jak już wspomniano ślub to wyjątkowy moment. Właśnie dlatego towarzyszy mu ogrom emocji. To przede wszystkim wielkie podekscytowanie, spełnienie i nieco wzruszenia. Te wszystkie emocje w połączeniu z ambicjami, by wszystko wypadło idealnie, często stają się powodem stresu. W wielu przypadkach przyczynia się do niego także rosnąca świadomość, że na chwile skupimy na sobie uwagę tłumu naszych gości. Ważne, aby poskromić przedślubne nerwy i czerpać z chwili tylko radość. Jak to zrobić? Oto sprawdzone sposoby na przedślubny stres:

1. Strategiczne podejście do organizacji

To ważne, ponieważ spraw do załatwienia (zwłaszcza jeśli planujemy duże, tradycyjne wesele) jest sporo. Przede wszystkim warto, wszystko dobrze rozplanować w czasie. Po to, by nie działać w pośpiechu! Jak to mówią, pośpiech jest złym doradcą i niestety także czynnikiem mocno stresogennym.

2. Przedślubny stres? Nie zaniedbuj diety i zdrowia

Na własnym ślubie chcemy prezentować się olśniewająco. Aby to było możliwe, należy zadbać o siebie. Ważna jest między innymi zdrowa, zbilansowana dieta. Pozwala ona zachować energię, a nawet sprawić, że będziesz mieć lepszy nastrój.

3. Znalezienie chwili na swoje ulubione zajęcia

Oderwanie się choć na chwilę od spraw ślubnych, pomoże w rozładowaniu emocji. Dlatego warto nawet w dniu poprzedzającym wydarzenie znaleźć chwilę na trening fizyczny, albo na przykład na obejrzenie ulubionego serialu.

4. Rozmowa z partnerem / partnerką

Wszelkie wątpliwości i kwestie stresujące warto obgadać z partnerem, tudzież partnerką. W końcu jesteście w tej samej sytuacji. Warto, a nawet trzeba wzajemnie dodawać sobie otuchy.

5. Pozytywne nastawienie i wewnętrzna afirmacja

Dla niektórych te określenia mogą brzmieć jak banał, a jednak działają. Warto spróbować odpędzić negatywne scenariusze, jakie tworzy nasza wyobraźnia. Skupić się na kwintesencji tych chwil i wyobrażać je sobie wyłącznie jako te, które będą najpiękniejsze. I powtarzać, że wszystko pójdzie dobrze.

Przedślubny stres: (c) AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Próbny makijaż ślubny