tanie wesele termin cena wesela

Dla wielu osób ślub, to najważniejszy moment w życiu. Niektórzy potrafią myśleć o tym dniu przez wiele miesięcy, marząc o tym by był on najpiękniejszym dniem. Organizacja wesela jest czymś kosztowna i nie każdego stać na to, by wydawać na nią 50 tys. złotych lub więcej, bo jak wiemy organizacja wesela to ogromny wydatek. Podpowiadamy, kiedy zorganizować tanie wesele, a w każdym razie nieco oszczędzić

Tradycyjne polskie wesele czyli mnóstwo wydatków

Na cenę organizacji uroczystości weselnej ma wpływ wiele czynników: wynajęcie sali, firmy kateringowej, ubiór pary młodej, dodatkowe atrakcje weselne (na przykład wynajęcie profesjonalnego karykaturzysty z karykatury.com) i wiele innych wydatków. To, w jakim dniu odbędzie się wesele, ma wbrew pozorom duże znaczenie. Na przykład wybierając odpowiedni dzień tygodnia, można trochę zaoszczędzić. O ile nie będzie to ani piątek, sobota czy niedziela. W tych dniach organizacja wesela zawsze będzie najdroższa.

Środek tygodnia – sposób na tańsze wesele

Wybór dość nietypowego terminu na organizację wesela, ma też inne plusy. Jeśli impreza odbędzie się np. w środę albo w czwartek, najprawdopodobniej para młoda nie będzie mieć żadnych problemów z zarezerwowaniem odpowiadającej jej firmy kateringowej, wyborem wymarzonego zespołu muzycznego, który będzie zabawiać gości, czy z rezerwacją wymarzonego fotografa bądź kamerzysty.

Osoby i firmy świadczące usługi pomagające w organizacji wesela najbardziej są rozchwytywane właśnie podczas weekendów. Często jest też tak, że jeśli korzysta się z ich usług w dniu roboczym czyli między poniedziałkiem a czwartkiem lub piątkiem, za te usługi płaci się po prostu mniej.

Tanie wesele zostanie zorganizowane za sprawą nietypowego dla niego terminu, jednakże nie można zapominać o tym, że impreza w środku tygodnia nie każdemu musi odpowiadać. Należy więc upewnić się w tym, że ci goście, na których parze młodej zależy najbardziej, będą mogli wziąć sobie wolne w pracy, aby pojawić się na uroczystości.

Tanie wesele: (c) AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Dekoracje balonowe
> Kto płaci za wesele