wesele w zabytkowym miejscu zamek pałac

Nie każdy dom weselny i miejsce w którym organizowane są wesela, wyglądają tak samo. Tym bardziej nie każda impreza weselna musi przypominać klasyczne polskie przyjęcie, w którym prawdopodobnie każdy miał okazję wziąć już kiedyś udział. Teraz pary młode pragną się wyróżniać i chcą spełniać fantazje o wymarzonym weselu. A może zorganizować wesele w zabytkowym miejscu?

Wyjątkowe wesele w wyjątkowym wnętrzu

Coraz częściej pary młode nie chcą dla siebie tego, czego oczekują ich rodzice. Nie chcą wyprawiać gigantycznych przyjęć na dwieście osób. Wolą bawić się w mniejszym gronie i często też w luksusie.

Oryginalne wesele można też przygotować w oryginalnym miejscu, np. jakimś zabytkowym obiekcie. Może to być pewien zamek, pałacyk położony na wzgórzu albo dawna rezydencja, w której niegdyś mieszkała i bawiła się polska szlachta.

Takich miejsc można znaleźć mnóstwo. Polska jest nimi przepełniona i obiekty spełniające wspomniane warunki, można spotkać w każdym województwie. Często nie trzeba ich nawet długo szukać, wystarczy skorzystanie z wyszukiwarki internetowej.

Twoje wesele w zabytkowym miejscu

Wyjątkowość przejawiająca się bogatą i długą historią, nie jest jedynym atutem organizacji wesela w zabytkowym obiekcie. Placówki tego rodzaju zwykle dysponują dobrze przygotowaną bazą noclegową. Niezależnie od tego, jak duże wesele się w nich wyprawi i ilu gości się na nie zaprosi, każdemu z nich można będzie zapewnić komfortowe miejsce noclegowe w jednym z zabytkowych pokoi, nieraz będących po dawnymi komnatami.

Zabytkowe miejsca, w których można urządzić wesele, to obecnie około trzysta obiektów rozsianych po całej Polsce. Występują miedzy innymi na Dolnym Śląsku oraz na Mazowszu.

Choć mogłoby się wydawać, że wesele w takim zabytkowym obiekcie musi słono kosztować, często jest niespecjalnie droższe od wesela organizowanego w innych miejscach. Każde z miejsc w których organizowane są wesela, ma swoje plusy i minusy. Jeśli wymarzyliście sobie wesele w zabytkowym miejscu, w wyszukiwanych wnętrzach mających swój charakter – po prostu spełnijcie swoje marzenie.

Wesele w zabytkowym miejscu: (c) AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Atrakcje na wesele Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie
> Kiedy wręczyć zaproszenia ślubne